Lázně den 26. – souhrn

Pátek utekl jako voda. Bylo příjemně a krásně nam tu kvetou v truhlíkách kytičky.

Na sobotu mi zbyly poslední tři procedury. Dnes jsem měl také poslední společně cvičení. Při společném cvičení se můžete behem chvíle ocitnout třeba na tenisovém zápasu žen na US Open, nebo ve Wimbledonu, stačí trocha fantazie. Jsem tu se čtyřma staršíma dámama. Jedna z nich cvičí opravdu „poctivě“, teda podle zvuků co z ní vycházejí. Co výdech, to hlasité heknutí. Všichni se tomu potají usmívají, jen já se na férovku ptám, jestli by to nešlo tišeji. Paní velmi nasupěně a hlavně zadýchaně odpoví „nešlo, cvičím poctivě na rozdíl od vás“. 😊😁 Neměl jsem protiargument.😀 Po chvíli jsme zase vytaženi do telefonního hovoru jiné paní, protože si sebou k balónu na kterém cvičí, do tělocvičny, kam se to nesmí, vzala boty, bundu i tašku. Sice je tam všude cedule jako kráva „vstupuje bez bot“, a před tělocvičnou šatna a skříňky, ale kdo by to četl. Na upozornění cvičitelky jen odsekla, že je tu nová a nechce aby ji to někdo ukradnul. Fakt ty nový, to jsou letos poklady.

Cvičení skončilo. Hluboce jsem si oddechl, bylo poslední, a mám jistotu, že už letos nezažiju Šarapovou, ani kotníčky. 😁😊

Venku je stále trochu pod mrakem, ale je 17 stupnů, žádný déšť ani vítr, čili fakt pěkný zářijový den. Proto jdu na oběd oblečen v kraťasech a košili, jako jiné dny. Šel jsem dřív, tak jsem si sedl do proutěného křesla v promenádě lázeňského domu Morava a poslouchal hudbu. Dnes mám chuť poslouchat klasiku, tak od rána mám ve sluchátkách Hendela. V klidu sedím, poslouchám a čučím do blba, nikoho neobtěžuju a nikoho si nevšímám, když ke mně přistoupí starší pán v teplé zapnuté bundě a vynadá mi, že tam v těch žabkách a kraťasech provokuju starší ročníky. Ten termín ‚starší ročníky‘ je super a on to myslel smrtelně vážně. Hned se mi při takových termínech vyjeví stranický funkcionář. Vysvětlil jsem mu, že je můj problém v čem chodím a přestal si ho všímat. Pozoruju, že tento týden najíždí fakt kvalitní materiál. Je vlastně škoda, že už končím, byla by s nima asi zábava.

Jo ještě jsem málem zapomněl, že jsem měl dnes celkem šest jogurtů. Byly výborný, vanilkový s jahodama. Měli jsme je ke snídani, teda jen jeden, ale tak nějak se ke mně sešly. Jeden zbyl po paní, co odjela večer, druhý dostávám pravidelně od druhé paní co spolu sedíme u stolu, od té co mi dala ty nitě, a zbytek od vedlejšího stolu. Asi jim připadalo, že vypadám blbě. 🌞 To je ten můj proklatej ksicht. 😁 Večer se jogurt hodil, k večeři byly lívance s tvarohem, tak jsem si je vylepšil tím jogurtem, byl to luxus.

Zítra dorazí do vsi umělci z města. Bude tady vystupovat známá umělkyně a zpěvačka, která si myslí že nikdy nezestárne, Petra Saxana Černocká. Milovníci Šlágru jsou už dnes jak na trní. 🌞

Uvidíme co přinese předposlední den lázeňského pobytu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *