Lázně den 20. – souhrn

Sobota je odpočinková. Dopoledne byly dvě procedury. Praží slunce, tak jsem vypral před obědem a pověsil na balkon. K obědu výborná gulášová polévka. Jak jsem došel z oběda, pradlo bylo suché. Jsem kluk šikovná.

Dnes mám plán vyrazit na Mont Blanc Hané – Velký Kosíř 4.429 dm.n.m. To jsem si nevymyslel, opravdu tomu tady tak říkají. Je to kolem pěti kilometrů, teda kopec jako kráva, co si pamatuju z roku 2015, kdy jsem tam šel. Dnes jdu jinou trasou. Odbyla 12 hodina a vyrážím. Jen pro ilustraci, je to v chráněné krajinné oblasti. Asi po kilometru, mne málem na lesní turistické cestě, sundal frajer na krosový motorce. Hezky to začalo. Koukám, že kolem cesty jsou nějaký fáborky. Říkám si, že to tu asi byl zas ten závod horských kol, co tu jezdí každý rok. Omyl, nebyl závod, ale je. Takže já si kráčím po žluté turistické cestě a statečně uskakuju bláznům na horákách. Bych se fakt posral. Jedinej den, kdy se rozhodnu na výlet, a voni tu musí závodit. Naštěstí to byly jen takové úseky, kdy z cesty pro těžbu dřeva, prejížděli po té turistické. Šlapal jsem do kopce co to šlo. Bylo 12:50 a předemnou se objevil vrchol Mont Blancu, rozhledna Velký Kosíř. Byl jsem úplně na kaši a hlavně úplně mokrej. Myslel jsem, že půjdu hlubokým lesem, což asi i původně bylo, ale těžba a kůrovec udělaly své, tak skoro celou cestu pražilo slunce. Výhoda je, že na takový situace jsou tam připravený. Přivítala mě parta super lidí (hasiči), který tam opékají a grilují. Dal jsem si u nich výborný nealko pivo a protože jsem přišel na celou, tak jsem si poslech kulturní vložku. Zpívají vždy v celou. Super zpívali chlapi. Nahrál jsem to, ale slíbil, že to nedám na internet. Pak jsem vyrazil na poslední výšlap, na vrchol rozhledny, na nejvyšší místo na Hané. Jak svítilo slunce, bylo krásné vidět na všechny strany. Měl jsem i kliku, že zrovna nahoře nikdo nebyl. Chvíli jsem pobyl a vyrazil zpět do Slatinic. Dorazil jsem ve 14, a krásně jsem ještě stihnul opalovačku. Dnes to byl fakt super den.

Zítra budu za kavárenskýho. Jedu po obědě do Olomouce do doporučených kaváren na dobrou kávu. Počasí má přát, tak sna se den vydaří stejně jako dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *