Hřbitovní příhoda

Dnes se mi po ránu stala zajímavá příhoda. Hned na začátek musím předeslat, že tady v Novém Bydžově se po tom, co ve dvou ulicích při jejich rekonstrukcích, vybudovali stezky pro cyklisty, rozmohla taková drobnost, že cyklisti začali bez ostychu jezdit po chodnících.
To si takhle jdete po chodníku a tu na vás křičí, většinou starší cyklista, abyste uhnul a nepřekážel, že potřebuje projet, bohužel dnes už normální stav. No a dnes ráno kolem osmé hodiny, to ještě tolik nepraží slunce, jsem šel na hřbitov, abych se postaral o šest hrobů, které máme natarosti. Na hřbitov chodím rád, jednak je tam většinou klid, chodím si tam „povídat“ s taťkou a občas tam chodím k večeru fotit pro úžasnou atmosféru.
U všech vstupů na hřbitov jsou cedule jako kráva, které i v písemné formě říkají, že se po hřbitově nesmí jezdit na kolech. Je to proto, že při a po dešti, a také v zimě, se rozjezdí povrch chodníků, který nestál málo peněz při celkové opravě hřbitova, ale hlavně proto, že tam už cyklista srazil člověka. Tak to jen lehké vysvětlení na začátek a teď ta příhoda. Přijdu na hřbitov, natočím konev vody a jdu jako vždy, nejdřív na náš hrob. „Pokecám“ si s tatínkem, zaleju a rozsvítím. Vezmu vyhořelé kahámky a jdu je odnést do koše. Jdu s holí a trochu se motám, no motám se jak Rumum v kukuřici, ale to je fuk. Když vstoupím na tu hlavní uličku, tak mne jen těsně mine bába na kole a ještě na mne začne řvát, že mám čumět před sebe, že jsem ji málem srazil, a při tom řvaní zastavuje a seskakuje z kola. I když jsem byl strašně nasranej, tak jsem to chtěl vyřešit v klidu, přeci jen je to hřbitov a mám celkem přiměřenou účtu ke stáří. Jo ty bábě bylo tak cca. 70, plus mínus. Jdu ke koši s těmi kahánky a říkám ji ještě klidným hlasem, že se nesmí po hřbitově jezdit na kole, že je u vchodů cedule. Byla to chyba, teď už to vím. Měl jsem ji z toho kola rovnou sundat.
Bába začala řvát, že jsem hajzl co do toho nemá co kecat, že si mne dobře pamatuje, že jsem na hřbitově byl naposledy před deseti lety a od ty doby mne tam neviděla, tak ať do toho nekecám. Pak ještě že když s tou cedulí nesouhlasí, tak ji to nemusí nezajímat, a že se mám starat o sebe. To už jsem s kahámky do koše zahazoval i masku dobrosrdečného „starce“, který chodí o holi. Velmi ostře a od plic a srdce jsem bábě vysvětlil, co si o lidech jako je ona myslím, a předpokládal jsem, že tím to bude ukončené. Trochu, no vlastně hodně, jsem ji podcenil. Následovalo to, co občas čtu na internetu, ale ve většině případech jsem si pokaždé říkal, že si to ten co to napsal, musel vymyslet. Bába na mne spustila, že jsem přesně ten hajzl z ty kavárny co nerespektuje pana prezidenta a chce puč proti němu, protože nejsem schopnej respektovat pravidla a zákony a pak ještě pár urážek a tak. No nebudu kecat, stál jsem tam s otevřenou pusou a lapal po dechu.
Po tomhle vystoupení, kdy bába která nerespektuje ani pravidla chování na hřbitově a mne obvinila, že jsem hajzl co nerespektuje zákony, jsem byl trochu zaskočený.
Už jsem jen bábu upozornil, že jestli ji příště uvidím na hřbitově jet na kole, tak ji z něj srazím, a odešel zpět k našemu hrobu.
Chvíli jsem si o tom ještě „popovídal“ s tatínkem, abych se zklidnil, a pak pokračoval v zalévání dalších hrobů, co máme nastarosti. Bába sedla na kolo a odjela. Teď tu sedím doma a pomalu mi dochází, kde všude jsou ti obdivovatelé Zemana a možná i toho estébáka Babiše, a že jejich chování jim přijde naprosto normální a vlastně „i správné“, protože oni se chovají stejně. Zatrpklost a nasranost na kohokoli, kdo si je dovolí upozornit že něco dělají jinak, než by měli. Absolutní ignorace a ohýbání pravidel, tedy pokud jde o prospěch pro ně samotné. Totální neschopnost připustit si, že by něco dělali špatně. Ten „naráz“ do reality je opravdu nepříjemný a nepochopitelný. Mamince je 86 let a je přesný opak. Budu doufat a věřit, že lidí jako byla ta bába, bude co nejdříve stále míň a míň. Tak to byla taková jedna ranní příhoda z Nového Bydžova. Pěknou neděli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *